اخبار و مقالات

راهنما و نکات خرید جاروبرقی

راهنما و نکات خرید جاروبرقی

ویژگیهای جارو برقی که در هنگام خرید مورد توجه قرار می گیرد:

-توان موتور: توان موتور یا قدرت جاروبرقی با واحد وات مشخص می شود. هرچه این قدرت بیشتر باشد جارو قویتر و کاراتر است.

-قدرت مکش: هرچه قدرت مکش جارو برقی بیشتر باشد، قدرت تمیز کردن آن هم بیشتر است. البته معمولاٌ این قدرت قابل تنظیم بوده و برای سطوح مختلف، متفاوت است. مثلاٌ باید دقت کرد برای جارو کردن فرش، از درجه مخصوص آن استفاده کرد، وگرنه فرش ها به مرور نازک و فرسوده می شوند. در بعضی جاروها تنظیم مکش بر روی خود جارو و در برخی دیگر بر روی دسته قرار گرفته است که در گروه دوم نیازی به خم شدن برای تنظیم نیست.

-وزن: در بعضی جاروبرقی ها، دستگاه اصلی یا لوله بسیار سنگین هستند که حرکت دادن آن و کار نظافت را دشوار و خسته کننده کرده و می توانند به مرور به دست، کمر و سایر اعضای بدن صدمه وارد کنند. بنابراین قبل از خرید جاروبرقی حتماٌ میزان سنگینی بدنه و دسته آن را کنترل کنید.

ابداع فناوری جدید برای بازیافت پلاستیک

ابداع فناوری جدید برای بازیافت پلاستیک

پژوهشگران IBM به نوعی فرآیند شیمیایی کاتالیستی درست یافته‌اند که پلاستیک‌های زائد را هضم کرده و آنها را به ماده‌ای تبدیل می‌کند که برای تولید محصولات جدید به طور مستقیم به ماشین‌آلات تولید پلاستیک برمی‌گردد.

این فرآیند که به بازیافت VolCat معروف است، بطری‌های پلاستیکی، ظروف و محصولات برپایه PET را جمع‌آوری کرده و آنها را آسیاب و با نوعی کاتالیست شیمیایی در محفظه پخت فشاری با دمای 200 درجه سانتی‌گراد ترکیب می‌کند. این فرآیند بازیافت کار خود را با گرم کردن PET و اتیلین گلیکول در رآکتور حاوی کاتالیست آغاز می‌کند. بعد از اتمام این فرآیند، کاتالیست را با روش تقطیر و با استفاده از حرارت واکنش بازیابی می‌کنند. مایع به‌دست‌آمده همزمان با کاتالیست به این رآکتور و چرخه با انرژی کارآمد تزریق می‌شود.

محققان IBM نوعی فناوری بازیافت را ابداع کرده‌اند که بطری‌های کثیف را می‌خورد تا از آنها پلاستیک‌های نو تولید کند.

آغاز توزیع ماسک و دستکش یکبار مصرف در داروخانه‌ها

توزیع ماسک و دستکش یکبار مصرف در داروخانه‌ها

به گزارش خبرگزاری موج، سید حسین صفوی مدیر کل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو ، اظهار کرد: با توجه به افزایش ظرفیت تولید ماسک و دستکش در کشور و تامین مناسب انواع ملزومات حفاظتی مورد نیاز مراکز درمانی و کادرپزشکی، توزیع انواع ماسک و دستکش در داروخانه‌ها از امروز آغاز شد.

او با اشاره به اینکه تا پیش از شیوع بیماری کرونا تولید ماسک در کشور بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ هزار عدد بود، افزود: خوشبختانه امروز ظرفیت روزانه تولید ماسک صنعتی در کشور به ۲ میلیون رسیده و رو به افزایش است.

مدیر کل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی بیان کرد: ماسک‌های توزیع شده از انواع پارچه‌ای نیمه صنعتی تولید داخل و ماسک‌های ۳ لایه وارداتی است. از این پس مردم می‌توانند ماسک مورد نیاز خود را از داروخانه‌های سراسر کشور با اطمینان خاطر از کیفیت و کارآیی آن‌ها تهیه کنند.