هنگام شست و شو با لباسشویی روی چه لباس هایی نباید نرم کننده اضافه کنیم

هنگام شست و شو با لباسشویی روی چه لباس هایی نباید نرم کننده اضافه کنیم

احتمالا برایتان پیش آمده که لباستان را در ماشین لباسشویی بیندازید و خراب شود یا رنگ بدهد، برای اینکه این موضوع تکرار نشود باید شوینده مناسب لباس را بشناسید. فرض کنید لباسی را که خیلی دوست داشتید، داخل ماشین لباسشویی انداخته‌ اید؛ اما متوجه می ‌شوید که لباس ‌تان رنگ داده، لکی روی آن ایجاد شده و اشتباهاتی از این قبیل…
یکی از اشتباهات کم‌ تر شناخته شده در لباسشویی، استفاده از نرم‌ کننده روی پارچه ‌هایی است که قادر به تحمل این مواد نیستند و به مرور زمان باعث تخریب لباس خواهند شد. در این قسمت این پارچه ها را معرفی خواهیم کرد.

softener هنگام شست و شو با لباسشویی روی چه لباس هایی نباید نرم کننده اضافه کنیم

ابریشم

ابریشم یک جنس ظریف است که نیاز به تکنیک‌ های خاصی برای شستشو دارد و جزء آن پارچه‌ هایی است که نباید برایش از نرم‌ کننده استفاده کنید؛ چرا که نرم‌ کننده روی پارچه ابریشم می‌ ماند، کثیفی ‌ها و آلودگی ‌ها را داخل خودش نگه می ‌دارد و باعث می ‌شود که به مرور زمان خاصیتش را از دست بدهد.

جنس لباس و پارچه ابریشم

پارچه مقاوم در برابر شعله و آتش

این روز ها خیلی از پارچه‌ ها در برابر آتش کاملاً مقاوم هستند و باعث می‌ شوند زمانی که شما در معرض آتش‌ سوزی قرار می ‌گیرید، لباستان ذوب نشود و به پوست تان آسیب وارد نشود؛ اما باید یاد بگیرید که این لباس ‌ها را درست بشویید. هرگز برای این جنس از لباس‌ ها نباید از نرم ‌کننده استفاده کنید، زیرا مواد شیمیایی موجود در نرم ‌کننده می ‌تواند مواد شیمیایی مقاوم در برابر شعله لباس را تجزیه کند و خاصیتش را از بین ببرد.

پارچه مقاوم در برابر شعله و آتش

لباس ضد آب

بسیاری از افراد از کت، ژاکت یا پافر های ضدآب استفاده می‌ کنند و برای شستشو، آنها را با نرم ‌کننده درون ماشین لباسشویی می‌ اندازند و بعد از مدتی متوجه می ‌شوند که پارچه لباس‌ ها، خاصیت خود را از دست داده ‌اند و علت آن هم استفاده از نرم ‌کننده است که خاصیت آب‌ گریزی پارچه را به مرور زمان کم کرده است.

لباس ضد آب

لباس میکروفایبر

میکروفایبر یکی از پارچه ‌های پر طرفدار است که داخل حوله‌ های حمام هم از آنها استفاده می ‌شود؛ چرا که رطوبت را به آسانی به خود جذب می‌ کند؛ اما اگر برای شستن آن از نرم‌ کننده استفاده کنید؛ این قابلیت کاهش می‌ یابد؛ زیرا نرم‌ کننده به الیاف می‌ چسبد و آنها را به روشی غیر سازنده تغییر می‌ دهد.

لباس میکروفایبر

سوئیت‌ ها یا بافتنی ‌ها

موادی مانند پشم، موهر یا ترمه جزء پارچه‌ هایی هستند که با نرم ‌کننده لباس سازگاری ندارند که معمولا در اکثر سوئیت‌ ها یا بافتنی ‌ها از آنها استفاده می‌ شود و بهتر است که برای این لباس‌ ها نرم ‌کننده استفاده نکنید و آنها را با دست بشویید؛ چرا که نرم‌ کننده ‌ها می ‌توانند حالت کرکی ژاکت را از بین ببرند و باعث از دست دادن بافت و گرمای آن شوند. این جنس از لباس ‌ها را با صابون ‌هایی که به طور خاص برای بافتنی ساخته شده ‌اند، بشویید.

سوئیت‌ ها یا بافتنی ‌ها       سوئیت‌ ها یا بافتنی ‌ها

لینک کوتاه شده محتوی: https://alborz-plast.ir/node/3607

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.