چرا جارو برقی رباتی نخریم؟

چرا جارو برقی رباتی نخریم؟
اگر فکر می‌کنید می‌توان جاروبرقی رباتیک را روشن کرد تا خودش همه کارها را انجام دهد، سخت در اشتباهید. ربات‌های جاروبرقی در بسیار از مواقع در جایی گیر می‌کنند یا ممکن است باعث آسیب رساندن به خودشان یا بقیه وسایل شوند. تقریبا مثل حیوان خانگی باید حواستان به آن‌ها باشد.

خرید جاروبرقی رباتیک به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

با این‌که جاروبرقی‌های رباتیک می‌توانند کار جارو کردن محیط را بسیار ساده کنند، اما محدودیت‌هایی دارند که باعث می‌شود برای همه مناسب نباشند.
جاروبرقی‌های رباتیک روی سطوح سختی مانند سنگ یا پارکت، عملکرد بسیار خوبی دارند. در مورد سطوح نرم مانند فرش و موکت، قضیه کمی فرق می‌کند و این جاروها نمی‌توانند عملکرد خیلی خوبی روی این سطوح از خود نشان دهند. از طرف دیگر اگر موانع زیادی در محیط موردنظر شما وجود دارد، شاید جاروبرقی رباتیک نتواند آن‌چنان که باید و شاید آن محیط را تمیز کند. در عوض این جاروها در محیط‌هایی با دکوراسیون مینیمال‌تر، می‌توانند عملکرد بسیار خوبی از خود نشان دهند.
خرید جاروبرقی رباتیک به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟
قیمت این جاروبرقی‌های رباتیک از نمونه‌های معمولی بیشتر است. پیشنهاد می‌کنیم در صورتی که قصد خرید مدل رباتیک را دارید، بودجه‌ی خوبی برای خرید آن اختصاص دهید، چراکه خرید نمونه‌های ارزان و کم‌کیفیت زیاد مقرون‌بصرفه نیست.

معایب جاروبرقی رباتیک(هوشمند)

 •  عدم دسترسی به تمام نقاط
 •  لزوم مرتب بودن خانه
 •  لزوم برداشتن آشغال‌های بزرگ
 •  طولانی شدن زمان نظافت
 •  قیمت بالا
 •  کوچک بودن مخزن
 •  سنسورهای ضعیف
 •  استفاده از باتری و عمر کوتاه باتری
 •  قدرت مکش کمی دارند
 •  قدرت پاک‌کنندگی کمتر نسبت به جاروبرقی‌های معمولی
 •  فرش و موکت را تمیز نمی‌کنند
 •  نیاز به رسیدگی مداوم دارند
 •  عدم توانایی در تمیز کردن پله‌ها
 •  مختل شدن کار در صورت قطع اینترنت
مختل شدن کار در صورت قطع اینترنت

- عیب و ایراد استفاده از جاروبرقی رباتیک چیست؟

جاروهای رباتیک مزایای زیادی دارند اما شاید مهمترین مشکلات آن‌ها مربوط به محدودیت حرکتی، زمانبر بودن فرایند نظافت، مخزن زباله کوچک، باتری‌دار بودن، قیمت بالا و عدم قدرت و مکش بالا باشد. البته برندهای تولیدکننده این مدل جاروها همواره در حال بهبود کاستی‌های این محصولات هستند.
عیب و ایراد استفاده از جاروبرقی رباتیک چیست؟

- چرا جارو برقی رباتی نخریم؟

آنچه که رویای بسیاری از افراد برای تمیز کردن خانه بوده، حالا به حقیقت تبدیل شده است. با تولید ربات‌های جارو برقی، افراد می‌توانند وقتی در خانه نیستند هم از این وسیله استفاده کنند. اما این وسیله تماما حسن نیست. معایب جارو برقی رباتی را باید در کنار محاسن آن گذاشت تا ببینیم کفه کدام طرف سنگین تر است.
چرا جارو برقی رباتی نخریم؟

- آیا جاروبرقی رباتیک سازگاری با سبک زندگی و خانه شما دارد؟

قبل از خرید جاروبرقی رباتیک مهم‌ترین سوالی که از خود باید بپرسید این است که آیا خانه و سبک زندگی من با این دستگاه سازگار است؟ چیدمان خانه برای این دستگاه اهمیت زیادی دارد. همه‌ی افراد در آپارتمان‌های مدرن با فرش‌های هم‌سطح زندگی نمی‌کنند. برخی افراد ساکن خانه‌های قدیمی هستند و برخی خانه‌ها هم چیدمان مرسومی ندارند.
 آیا جاروبرقی رباتیک سازگاری با سبک زندگی و خانه شما دارد؟
اگر کف خانه‌ی شما از ترکیب فرش، کاشی و پارکت تشکیل شده، احتمالا این بخش‌ها دقیقا هم‌سطح یکدیگر نیستند و همین ناهمواری می‌تواند برای جاروبرقی رباتیک مشکل‌زا باشد. شاید هم در خانه‌ی شما برای دسترسی به اتاق‌های مختلف باید از پله استفاده کنید که در این حالت جاروبرقی رباتیک اصلا مناسب نیست.
اما چیدمان فقط بخشی از قضیه محسوب می‌شود. در بسیاری از خانه‌ها چندین میز، صندلی و مبل وجود دارد و همچنین به احتمال وجود لباس و دمپایی در کف اتاق‌ها هم باید اشاره کنیم. اگر بچه یا حیوانات خانگی دارید، احتمالا به قرارگیری اسباب‌بازی‌های موجود روی زمین عادت کرده‌اید ولی همین موارد موانع مهمی برای جاروبرقی‌های رباتیک محسوب می‌شوند.
معایب جاروبرقی رباتیک(هوشمند)
اگرچه با حذف این موانع جاروبرقی رباتیک می‌تواند انجام وظیفه کند، اما مهم‌ترین مزیت این دستگاه‌ها این است که به طور خودکار و بدون دردسر کار خود را انجام می‌دهند. به همین خاطر اگر برای استفاده از جاروبرقی رباتیک باید همواره مراقب چنین چیزهایی باشید، استفاده از آن دیگر چندان منطقی نیست.

- آیا جاروبرقی رباتیک به طور کامل جایگزین جاروبرقی‌های استاندارد می‌شوند؟

آیا جاروبرقی رباتیک به طور کامل جایگزین جاروبرقی‌های استاندارد می‌شوند؟
جاروبرقی‌های رباتیک هرگز قرار نبوده به طور کامل جایگزین جاروبرقی‌های استاندارد شوند و وظیفه‌ی اصلی آن‌ها کمک برای بهبود تمیزی خانه است. به همین خاطر به جای خرید جاروبرقی استاندارد و رباتیک، شاید خرید یک جاروبرقی همه‌ فن‌ حریف و باکیفیت بهتر نیازهای شما را پوشش دهد. باید خاطرنشان کنیم با استفاده از جاوربرقی استاندارد به جز تمیز کردن کف منزل، می‌توانید کارهایی مانند تمیز کردن ماشین، کمد، مبل و در کل بخش‌های مختلفی را انجام دهید.
معایب جاروبرقی رباتیک

سخن آخر

یکی از مهم‌ترین معایب جاروبرقی رباتیک که در بازار وجود دارند، سرعت بسیار کم آن‌ها در تمیز کردن سطوح به خصوص فضاهای بزرگ است. از طرفی قیمت این دستگاه‌ها نسبت به جاروبرقی‌های ایستاده نیز بیشتر و هرچه توان و دقت آن‌ها در تمیز کردن فضا بیشتر باشد و از طرفی بتوانند سطوح متفاوت‌تری را تمیز کنند، در نتیجه قیمت آن‌ها بیشتر خواهد بود. جاروبرقی‌های رباتی اکثراً دارای باتری قابل شارژ هستند و بر اثر مرور زمان باتری آن‌ها باید تعویض شود. معمولاً این لوازم جانبی قیمت بالایی دارند و هزینه خرید آن‌ها نیز زیاد است.
قیمت این ربات‌ها در کشور ما بسیار بالاست؛ تنوع محصولات این جارو برقی‌ها هم در کشور ما خیلی زیاد نیست؛ با توجه به استفاده از هوش مصنوعی و تکنولوژی‌های مختلف در این ربات‌ها،‌ قیمت آن‌ها بالا رفته است. از طرف دیگر این ربات‌ها باید در کنار یک جارو برقی معمولی در خانه استفاده شود و چون این هوشمند‌های کوچک توان تمیز کردن تمامی قسمت‌های خانه را ندارند به همین دلیل انگار که شما باید دوبار هزینه برای خرید جارو بدهید!
در هنگام خرید جاروبرقی هوشمند باید مزایا و معایب جاروبرقی رباتیک را کاملا بدانید و بر آن واقف باشید تا پس از خرید در ذوقتان نخورد.
لینک کوتاه شده محتوی: https://alborz-plast.ir/node/3580

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

 • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
 • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

 • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
 • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.