تکنولوژی جدید به کار رفته در ماشین لباسشویی سامسونگ

تکنولوژی جدید به کار رفته در ماشین لباسشویی سامسونگ

ماشین لباسشویی جدید سامسونگ برای محافظت از محیط ‌زیست، از انتشار میکروپلاستیک‌ ها جلوگیری می ‌کند.

هم‌ زمان با نمایشگاه CES 2023، سامسونگ یک فناوری برای ماشین لباسشویی‌ توسعه داده است که مانع از انتشار میکروپلاستیک‌‌ های آلوده به فاضلاب می ‌‌شود. در‌واقع میکروپلاستیک‌ های جدا شده از لباس ‌ها توسط این فناوری، در داخل ماشین لباسشویی جمع‌ آوری شده و از طریق فاضلاب در طبیعت رها نمی‌ شوند.
لباس ‌هایی که با الیاف طبیعی تولید شده‌ اند، با هر ‌بار شست‌ و شو می‌ توانند به محصولاتی تبدیل شوند که در محیط‌ زیست قابل ‌تجزیه‌ شدن نیستند. آلودگی‌ های میکروپلاستیک‌ ها بحرانی برای جهان محسوب می ‌شود و حالا غول فناوری کره‌ ای با توسعه فناوری جدیدی در تلاش است روند شست ‌و شوی لباس ‌ها را به‌ گونه ‌ای ارتقا دهد تا میزان میکروپلاستیک ‌های حاصل از شست‌ و شوی آنها کاهش پیدا کند.

تکنولوژی جدید به کار رفته در ماشین لباسشویی سامسونگ laundry

توسعه ماشین لباسشویی دوستدار محیط‌ زیست سامسونگ

ماشین لباسشویی جدید سامسونگ دارای دو ویژگی جدید است. ویژگی اول، فیلتری است که می ‌توان آن را به هر ماشین لباسشویی اضافه کرد. درواقع این فیلتر می ‌تواند ذرات میکروپلاستیک را از لباس‌ ها کثیف جدا کند. ویژگی دوم نیز شست‌ و شوی تخصصی دستگاه است که آلودگی میکروپلاستیک‌ ها را به نصف کاهش می‌ دهد. در واقع لباس ‌هایی که با الیاف طبیعی تهیه شده ‌اند، در اثر شست‌ و شو با این ماشین لباسشویی آسیب نمی ‌بینند و میکروپلاستیک تولید نمی ‌کنند.
سامسونگ ادعا می‌ کند بیش از یک سال است که روی توسعه چنین دستگاهی کار می ‌کند و هدف از انجام این کار را کمک به محیط ‌زیست اعلام کرده است.
شاید این سؤال پیش بیاید که وقتی ماشین لباسشویی لباس‌ های ما را می‌ شوید، چگونه میکروپلاستیک تولید می ‌شود؟ هنگام شست‌ و شو، اصطکاک باعث می‌ شود که مواد مصنوعی مانند پلی ‌استر و میکروپلاستیک‌ ها آزاد شده و این تکه ‌های کوچک از طریق سیستم‌ های فاضلاب به اقیانوس سرازیر شوند و با این‌ حساب، این ذرات در همه جا منتشر می ‌شوند.
داده‌ های مربوط به 17 مطالعه آزمایشگاهی نشان می ‌دهد که میکروپلاستیک‌ ها علاوه بر آسیب ‌رساندن به حیات‌ وحش، می‌ توانند به سلول‌ های انسانی آسیب برسانند و واکنش ‌های آلرژیک ایجاد کنند.

توسعه ماشین لباسشویی دوستدار محیط‌ زیست سامسونگ laundry 

 

 

لینک کوتاه شده محتوی: https://alborz-plast.ir/node/3596

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.