رازهایی برای داشتن بهترین جاروبرقی که هر کاربری باید بداند

رازهایی برای داشتن بهترین جاروبرقی که هر کاربری باید بداند

بهترین جاروبرقی سوالی که این روز ها خیلی از خانم های خانه به دنبال آن هستند. اما برای داشتن یک جاروبرقی خوب نیاز نیست کار خیلی ویژه ای انجام دهید. فرق ندارد جاروبرقی بوش، جاروبرقی فیلیپس و یا جاروبرقی LG دارید. حتی تفاوتی ندارد یک جاروبرقی ارزان قیمت داشته باشید و یا بهترین جاروبرقی 2023 ! تا زمانی که نتوانید نکات مهم برای نگهداری از جاروبرقی خود را رعایت کنید. به مشکل بزرگی برخورد خواهید کرد. در این مقاله یاد می گیریم که چطور از روش های بسیار آسان که توسط خودتان انجام می پذیرد بهترین جاروبرقی را داشته باشید.

رازهایی برای داشتن بهترین جاروبرقی که هر کاربری باید بداند

راه های تبدیل به بهترین جاروبرقی

جاروبرقی شما سخت کار می کند تا ظاهر منزل تان عالی باشد و بوی خوبی بدهد. برای بیشتر خانه دار ها، هزینه برای جاروبرقی سرمایه گذاری به حساب می آید. و مثل هر سرمایه گذاری، اطمینان داشتن از نحوه نگهداری بهترین راه محافظت از سرمایه گذاری است. یک سری از کار ها هست که اگر آنها را برای نگهداری از جاروبرقی انجام دهید می توانید بهترین جاروبرقی را برای سال ها داشته باشید. بیایید نگاهی به این 7 نکته مهم برای داشتن یک جاروبرقی خوب بندازیم تا متوجه شویم چطور باید مراقب جاروبرقی باشیم.

راه های تبدیل به بهترین جاروبرقی

7 نکته مهم برای داشتن بهترین جاروبرقی
1- مرتباً کیسه جاروبرقی را تعویض نمایید

یکی از سریع ترین و راحت ترین راه ها برای نگهداری درست از جاروبرقی، تعویض کیسه جاروبرقی به صورت منظم است. خیلی از مردم فکر می کنند فقط وقتی باید کیسه را تعویض نمایند که پر شده باشد. اگر می خواهید وسیله شما در بهترین حالت کارکرد باشد، باید کیسه را زمانی که تا 2/3 پر شده است کیسه را تعویض نمایید. نه وقتی که کاملا از آشغال سرریز شده باشد. آشغال ها باید فضا داشته باشند تا به کیسه وارد بشوند، واگر قبلا با توده ای از خرده آشغال ها پر شده باشد، دیگر فضایی برای نخالاتی که جاروبرقی به داخل مکش می کند وجود نخواهد داشت و کارایی لازم را ندارد. نشانه هایی وجود دارند که می تواند مشخص کنید که کیسه پر شده یا این که دارد پر می شود. واضح ترین نشانه ای که وجود دارد این است که وقتی یک جا را جارو می کشید متوجه می شوید خرده های زباله پوشیده شده که قبلا آنجا نبودند. این معمولا به دلیل پر بودن کیسه است، و خرده آشغال ها فرار می کنند و دوباره روی فرش بر می گردند. نشانه دیگر هم وقتی که می بینید قدرت جاروبرقی مثل قبل نیست و مکش قبل را ندارد. یکی از مزیت های داشتن جاروبرقی بدون کیسه این است که دقیقا دیده می شود چقدر آشغال و خرده ریز داخل جاروبرقی جمع شده است. به طور واضح، دیدن این که چطور محفظه پر می شود به جلوگیری از مشکلاتی که در بالا برای نگهداری از جاروبرقی لیست شده کمک می کند.

مرتباً کیسه جاروبرقی را تعویض نمایید

2- مطمئن شوید که کیسه جاروبرقی را درست قرار داده اید

این کار خیلی ساده است، اما چون برند ها و مدل و انواع زیادی وجود دارند، ممکن است قرار گیری درست کیسه را برای بعضی ها سخت کند. مخصوصاً برای کسانی که برای اولین بار این کار را انجام می دهند. زیرا روش قرار دادن کیسه مدل به مدل متفاوت می باشد، فقط لازم است یک چیز را رعایت کنید، مطمئن شوید ورود کیسه دقیقا بر سر نازل قرار می گیرد. اگر قلاب ها، نگه دارنده ها یا کلیپس ها وجود دارند، باید آنها را محکم در جای مناسب قرار بدهید. اگر کیسه درست جا نگرفته باشد، متوجه خواهید شد که زباله به درستی وارد جاروبرقی نمی شود. اما در واقع داخل جاروبرقی پر می شود. که باعث خراب شدن جاروبرقی می شود. تنها کافیست یک بار این مورد را رعایت نکنید خواهید دید که چطور داخل مخزن جاروبرقی کثیف شده و تمیز کردن آن به این سادگی ها نخواهد بود. علاوه بر قرار گیری کیسه جاروبرقی، باید کیسه درست مربوط به مدل جاروبرقی خود تان را خریدای نمایید. هر نوع مدل جاروبرقی مدل های مختلفی دارد، فکر می کنید مدل درست را خریداری کرده اید در صورتی که این طور نیست. اگر این اتفاق افتاد، و فکر می کنید کیسه مناسبی را انتخاب نکرده اید؛ شماره مرجع روی جاروبرقی را چک نمایید و با شماره روی کیسه مقایسه کنید تا چیزی نخرید که به کارتان نمی آید. به علاوه، وقتی کیسه مناسب را پیدا کردید، حتما  تعداد مورد نیاز را خریداری کنید(حداقل دو بسته). با مدل های متنوعی که هر ساله وارد بازار می شوند، نمی توانید مطمئن باشید کارخانه مورد نظر شما چه موقعِ تولید کیسه مدل های قدیمی جاروبرقی را متوقف می کند.

مطمئن شوید که کیسه جاروبرقی را درست قرار داده اید

3- مدل های بدون کیسه

تا به اینجا درمورد اهمیت خالی بودن کیسه صحبت کردیم. تا بتوانیم بهترین استفاده از جاروبرقی را ببریم. همچنین تاکید کردیم که نباید کیسه جاروبرقی خیلی پر شده باشد. چه طور از جاروبرقی بدون کیسه نگهداری کنیم؟ سوالی که این روزها خیلی جستجو می شود. خیلی از جاروبرقی های بدون کیسه شاخصی دارند که نشان دهنده زمان تخلیه مخزن می باشد. این کمک کننده است. ولی حتی اگر مقدار زباله به شاخص هم نرسیده باشد، بهتر است که به هرحال محفظه تخلیه شود. پیشنهاد می کنیم بعد از هربار استفاده آن را تخلیه کنید. اجازه ندهید زباله و آشغال ها داخل محفظه انباشته شوند. با توجه به نوع جاروبرقی بدون کیسه ای که شما دارید، حتی باید محفظه را آبکشی کنید تا مطمئن شوید همه کثیفی ها از بین رفته است. وقتی محفظه تخلیه می شود، باید فیلتر اتصالی را هم تمیز کنید. می توانید فیلتر را جلوی سطل قرار دهید و ضربه بزنید تا همه آلودگی های چسبیده به آن یا ذراتی که احتمالا داخلش گیر افتادن جدا شوند. بعد با انگشت یا هر شئ تیز دیگری داخل اسلاید های فیلتر را از کثیفی ها پاک نمایید. لازم نیست همه ذرات را پاک کنید، فقط در کل فیلتر تمیز باشد تا کارش را درست انجام دهد. بعضی از فیلتر ها هم قابل شستشو هستند.

مدل های بدون کیسه

4- برس رول (پارویی) جاروبرقی را تمیز کنید

گاه به گاه، برس رول (پارویی) جارو برقی خود را چک کنید. به مرور زمان چیز هایی دور برس رول گیر می کنند که می تواند مانع از چرخش درست برس شود. چیز هایی مثل نخ، مو، سیم و ... .  پیشنهاد می کنیم برس را جدا کرده و آن را تمیز کنید البته اگه برایتان راحت است، چون بهتر تمیز می شود، پس اگر نمی توانید برس را سر جایش قرار دهید، همان طور برس را تمیز کنید. با این که می تواند مدل به مدل فرق داشته باشد، در اکثر جاروبرقی ها رول به یک صفحه چسبیده است. پس اول باید صفحه را به یک طرف اسلاید ها بکشید تا جدا شوند. وقتی چیز های پیچیده به رول را تشخیص دادید، می توانید با انگشت یا قیچی از هم جدا نمایید. بعد چیز های چسبیده را آرام بکشید تا کاملا جدا شوند. در ضمن می توانید با آب و صابون شستشو دهید، و تا جایی که ممکن است برس را تمیز کنید. حالا که رول را از دستگاه جدا کردید، بهترین فرصت است که یاتاقان ها و کلاهک های  رول و داخلش را که بخشی از جاروبرقی است تعویض و یا تمیز کنید. ممکن است خراب و یا خیلی کثیف نباشند، اما تمیز کردن با یک دستمال نم دار می تواند هرگونه کثیفی و آلودگی که در این جا ها گیر کرده است را از بین ببرد.

برس رول (پارویی) جاروبرقی را تمیز کنید

5- تسمه را چک کنید

بعد از چک کردن برس رول، باید تسمه را چک کنید، که رول را در جای خودش نگه می دارد. اگر تسمه روی رول محکم نباشد، وقت آن رسیده که تعویض شود. بررسی کنید تسمه خیلی کشیده، فرسوده و یا باریک شده یا خیر؟ همچنین مطمئن شوید که کمربند از جای مشخصی آسیب دیده است یا نه. به عنوان یک قاعده کلی، تسمه باید هر شش ماه یا سالی یک بار تعویض شود. این یه عدد قطعی نیست، بستگی دارد شما چقدر از جاروبرقی خودتان استفاده می کنید، همچنین بستگی به مدل و برند جاروبرقی دارد. اگر از جاروبرقی خیلی استفاده نمی کنید، مثلا دو یا سه هفته یک بار جاروبرقی  را روشن می کنید، لازم نیست سالی دو بار تسمه را تعویض کنید. ولی اگر شما هر روز از جاروبرقی استفاده می کنید، باید هر چند ماه یک بار تعویض تسمه را انجام دهید. اگر تسمه را تعویض کردید، می توانید با جدا کردن رول این کار را انجام دهید، تسمه را بکشید و جدا کنید. تسمه جدید را قرار دهید. این کار آسانی هست، و نیازی به تکنسین خاصی ندارد. در واقع، در دفترچه راهنمای جاروبرقی شما این موضوع آمده، که چطور قدم به قدم تعویض تسمه را انجام دهید. 

تسمه را چک کنید

6-  فیلتر ها و لوله های جاروبرقی را چک کنید

بیشتر مدل های جاروبرقی، مخصوصاً مدل های جدید، فیلتر های متصل شده دارند تا از ورود ذرات آلودگی به داخل اتاق جلوگیری کنند. اگر جاروبرقی شما فیلتر دارد، مرتبا آن را تمیز کرده و تعویض نمایید. فیلتر پلاستیکی قابل آبکشی هستند، و اگر پارچه ای یا کاغذی هست تکانش دهید تا تمیز شوند، همه بستگی به این دارد فیلتر راحت جدا می شود یا خیر؟ وقتی خیلی مهم است که شما جاروبرقی با فیلتر HEPA  داشته باشید، خیلی نگران اهمیت تمیز کردن فیلتر نباشید، فیلتری که برای کمک به بهبود هوای داخل فضا طراحی شده است. بهتر نگه داشتن این فیلتر باعث می شود هوای تنفسی بهتری داشته باشید. بعضی اوقات اشیاء بزرگی داخل لوله جاروبرقی گیر می کند، اگر متوجه شدید که لوله اتصالی درست کار نمی کند، حتما چیزی داخلش گیر کرده است. برای این که متوجه شوید باید خوب داخل لوله را نگاه بندازید یا اینکه قلابی داخل لوله بفرستید و ببینید به چیزی گیر می کند یا نه. در اکثر موارد، چیزهایی که گیر می کند جوراب، لباس زیر و یا اسباب بازی های کوچک اند.

فیلتر ها و لوله های جاروبرقی را چک کنید       فیلتر ها و لوله های جاروبرقی را چک کنید

7- جاروبرقی را به تعمیرگاه مجاز جاروبرقی ببرید

اگر متوجه شدید که جاروبرقی شما اشکالی پیدا کرده و نمی توانید از علت آن سردر بیاورید، همیشه می توانید به تعمیرگاه تعمیر جاروبرقی مراجعه نمایید. اگر متوجه شدید که جاروبرقی مثل قبل مکش کامل را ندارد، تعمیرکار تعمیرات جاروبرقی می تواند دستگاه شما را به خوبی تعمیر کنید تا مثل روز اول دوباره بتوانید از جاروبرقی خود به بهترین شکل ممکن استفاده کنید.

جاروبرقی را به تعمیرگاه مجاز جاروبرقی ببرید 

همیشه داشتن بهترین جاروبرقی یک آرزو بزرگ برای هر خانم خانه دار است. کافیست نکاتی که خدمت تان عرض کردیم را رعایت کنید تا بتوانید بهترین جاروبرقی سال را داشته باشید.

سخن پایانی

آخرین راهکار ها برای داشتن بهترین جاروبرقی؛ می توانیم بگوییم که جاروبرقی یک نوع ماشین است، و مثل هر وسیله دیگری در خانه شما، نیاز دارد تا به بهترین شکل ممکن نگهداری شود تا بهترین عملکرد خودش را داشته باشد. به خاطر تنوع زیاد قطعات، نیاز به مراقبت و تمیزی بیشتر دارد. دانستن این کار ها و انجام آنها خیلی آسان است. نگه داشتن جاروبرقی در بهترین حالت کار سختی نیست و وقت زیادی نمی گیرد. فقط چند دقیقه زمان گذاشتن برای نگهداری درست از این وسیله می تواند چندین سال به عمرش اضافه کند. جایگزین کردن یک جاروبرقی جدید می تواند خیلی هزینه بردار باشد، اما با توجه  کردن به نکات بالا، زمان لازم برای نگهداری جاروبرقی در کار نسبتاً سریع و بی دردسر خواهد بود.

رازهایی برای داشتن بهترین جاروبرقی که هر کاربری باید بداند

لینک کوتاه شده محتوی: https://alborz-plast.ir/node/3605

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
1 + 3 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.