انواع جاروبرقی صنعتی (آب و خاک)

انواع جاروبرقی صنعتی(آب و خاک)
یکی از مهمترین وسایل برقی که به معنای واقعی کلمه کمک شایانی به بشر در حفظ تمیزی و نظافت محل کار و زندگی خود کرده است، جاروبرقی ها هستند که خوشبختانه امروزه در انواع و اقسام مدل ها و رنگ ها از سوی تولید کنندگان ساخته می شوند و دارای امکانات جانبی فراوانی نیز هستند. نظافت سطوح مختلف مانند فرش، موکت، سنگ فرش و غیره که بر روی آنها رطوبت و مواد جامد وجود دارد با استفاده از جاروبرقی صنعتی آب و خاک به راحتی امکان پذیر می باشد. با توجه به تعبیه مخزن جداگانه برای جذب مایعات و جامدات، این دستگاه می تواند به چرخه تولید و بازیافت کمک کند. خانواده جاروبرقی ها از نظر عملیاتی به دو دسته جاروبرقی خانگی و همچنین جاروبرقی صنعتی تقسیم می شوند که ما قصد داریم در این مقاله شما را با نکاتی مهم در خصوص انواع جاروبرقی صنعتی که مختص استفاده در محیط های کوچک و بزرگ کاری می باشد، آشنا کنیم.

دسته بندی انواّع جاروبرقی:

 • جاروبرقی صنعتی
 • جاروبرقی نیمه صنعتی
 • جاروبرقی صنعتی سطلی
 • جاروبرقی صنعتی سه موتوره
 • جاروبرقی صنعتی کوچک(خانگی)
 • جاروبرقی مرکزی
 • جاروبرقی صنعتی دائم کار
 • جاروبرقی صنعتی کوله ای

دسته بندی مدل های جاروبرقی صنعتی  نسبت به تعداد موتور ها:

 • جاروبرقی تک موتوره هتلی اداری
 • جاروبرقی نیمه صنعتی دو موتوره
 • جاروبرقی نیمه صنعتی سه موتوره
 • جاروبرقی صنعتی دو موتوره
 • جاروبرقی صنعتی سه موتوره
 • جاروبرقی صنعتی سه موتوره اتوماتیک
 • جاروبرقی های صنعتی مخصوص داروسازی و صنایع غذایی
 • مکنده های وکیوم و بسته بندی
 • سیستم های جمع آوری گرد و غبار محیط

دسته بندی مدل های جاروبرقی صنعتی نسبت به تعداد موتورها

انواع جاروبرقی صنعتی(آب و خاک)

جاروبرقی آب و خاک جهت مکش مایعات، جامدات و پودر ها مورد استفاده قرار می گیرد و در انواع زیر ارائه می گردد:
 • جارو برقی سطلی آب و خاک
 • جارو برقی صنعتی
 • جارو برقی نیمه صنعتی

- جاروبرقی صنعتی چیست ؟

جاروبرقی صنعتی چیست؟
جاروبرقی صنعتی یا مکنده های صنعتی نوعی وسیله برقی پر قدرت است که باعث نظافت گرد و غبار و آگودگی ها در مکان های صنعتی یا نیمه صنعتی کاربرد داد. این دستگاه برقی شامل ؛ مکنده ، مخزن و یک پمپ که در داخل مخزن قرار دارد.
 قوی ترین نوع جاروبرقی ها، جاروهای صنعتی می باشند که با در نظر گرفتن به ویژگی های کارخانه های صنعتی و زباله ها و آلودگی های که قرار است در درون آن ها مکش شوند طراحی و ساخته و تولید شده اند. در حقیقت جاروبرقی صنعتی دستگاهی می باشد که همه ی کثیفی ها و زباله ها را در محل های صنعتی یا نیمه صنعتی پاک و تمیز می کند. جارو برقی های صنعتی در قیاس با جارو برقی های خانگی، قطعا مغایرت هایی دارد به این جهت که آلودگی که در خانه ها وجود دارد با آلودگی هایی که در کارخانه ها و مکان های صنعتی وجود دارد بسیار فرق دارد بنابراین بایستی جاروبرقی هایی که در هر مکان یعنی خانه و کارخانه استفاده می شود با هم فرق داشته باشند. از سوی دیگر، به دلیل این که آلودگی ها در مکانهای مختلف صنعتی و کارخانه های مختلف با هم فرق دارد، پس به این دلیل کاملا عادی است که گونه و نوع جاروبرقی های صنعتی هم با همدیگر اختلافاتی  در اندازه تعداد موتور، نیروی موتور، توان کشیدن و غیره داشته باشند. جاروبرقی های صنعتی نسبت به بازده و قدرت آنها، قیمت هایشان متفاوت است در زمان خریداری جاروبرقی صنعتی، بایستی به قیمت و برند و مارک جارو برقی توجه کنید تا بتوانید بهترین برند جاروبرقی صنعتی را با بهترین قیمت برگزینید که دوام بیشتر و عملکرد بهتر داشته باشد.
جاروبرقی های صنعتی شامل یک محفظه است که داخل آن به وسیله ی یک مکنده، خلاء به وجود می آید که باعث می شود زباله، به درون محفظه جاروبرقی صنعتی جذب شود و به علت تفاوت فشار میان هوای درون محفظه و هوای بیرون آن، آلودگی ها از خارج مخزن به درون آن می روند و به این شکل، آشغال  و زباله ها در درون محفظه می مانند. جارو برقی صنعتی به غیر از این که برای از بین بردن کثیفی ها و جمع کردن زباله ها به کار می رود به علاوه می تواند به علت داشتن ظرفیت بسیار زیاد محفظه و نیروی بیش از حد که دارد، می تواند حجم زیادی از مواد را انتقال دهد و به این شکل برای جابه جا کردن مواد در صنعت نیز به کار می رود.
 کاربرد های جاروبرقی یا مکنده صنعتی

 کاربرد های جاروبرقی یا مکنده صنعتی:

 1. نظافت
 2. انتقال مواد
 3. غبار گیری

 - جاروبرقی نیمه صنعتی چیست ؟

جاروبرقی نیمه صنعتی چیست ؟
 این جارو برقی ها عموما شامل موتوری پرقدرت بوده است و از مخزن های کوچک تری نسبت به جاروبرقی های صنعتی برخوردار است. و این توانایی را دارد بدون وجود هیچ گونه مساله ای و موضوعی برای زمان زیادی روشن باشد. این جارو برقی ها به دلیل چگونگی کارکرد شان از بعضی لوازم بی احتیاج هستند. برای نمونه لوله های فلزی جارو برقی های نیمه صنعتی تلسکوپی نیست و قالبا دارای انداره ی تغییر ناپذیر می باشد، و نیز بیشتر این جارو برقی ها شامل پارویی ساده و بدون مجموعه ی سیم جمع کن است. همچنین تجهیزات ذکر شده عموما از ظاهری بسیار ساده و مدل مخزن آن به شکل سطلی می باشد.
کاربرد جاروبرقی نیمه صنعتی و صنعتی کجاست   

کاربرد جاروبرقی نیمه صنعتی و صنعتی کجاست؟

جاروبرقی های صنعتی بیشتر در مراکز صنعتی مانند: داروسازی، الکترونیک، پلاستیک، آهن و خودرو سازی و صنعت ها و کارخانه های دیگر ، کاربرد دارد و مورد استفاده قرار می گیرد. همان گونه که در مطالب فوق به آن اشاره شد، با توجه به این که در چه مکان صنعتی مشغول به کار هستید و آلودگی آن جا از چه نوع آلودگی می باشد، و طبق آن، گونه ی جاروبرقی صنعتی که شما آن را انتخاب می کنید فرق می کند و مطابق با جو کاریتان بایستی آن خریداری کنید. در واقع جاروبرقی صنعتی یک دستگاه قوی با توانایی های زیاد است که توانایی گردآوری و تمیز کردن مکان ها با آلودگی های متفاوت می باشد.
جاروبرقی نیمه صنعتی و صنعتی

- جاروبرقی صنعتی سطلی چیست؟

جارو برقی های صنعتی که تولید می شوند و در بازار وجود دارند نام دیگر آن ها جاروبرقی سطلی صنعتی است دلیل این اسم به این خاطر می باشد که معمولا بیشتر جارو های صنعتی به شکل ایستاده است و محفظه ی که زباله ها به درون آن کشیده می شود به شکل سطلی و استوانه ای تولید شده است و جنس آن ها یا پلاستیک و یا استیل ضد زنگ است بنابراین به این دسته از جاروها ، به جارو برقی های صنعتی سطلی هم معروف هستند. مکنده های سطلی در شکل ها و اندازه های متفاوت ( که اندازه ی سطل آنها بسته به نوع اندازه ی زباله دارد ) و در طرح های دو موتوره و سه موتوره که یا شامل برد اتوماتیک یا فاقد برد اتوماتیک و به شکل صنعتی و نیمه صنعتی تولید می شود.
پس می توان گفت مزیت استفاده از جاروبرقی های صنعتی: دستگاهی قوی برای مکان های وسیع و صنعتی می باشد که باعث تمیز شدن محیط کار از آلودگی های صنعتی، سمی و …  می شود.
در واقع جاروبرقی صنعتی با شتاب و قدرت زیادی که در مقایسه با جاروبرقی خانگی دارد و نیز با توجه به ضریب امنیت کاری، برای پاکسازی مکان های های شلوغ، بهترین انتخاب است.
جاروبرقی صنعتی سطلی
جاروبرقی صنعتی، می تواند مواد جامد و مایع را به داخل خود بکشد. یکی دیگر از مزایای جاروبرقی صنعتی کارکرد بالا، پیشگیری از تلف شدن زمان، نظارت ساده و راحت، استفاده ی آسان از آن ، طرحی معقول برای به کار گیری در محیط های بزرگ؛ پس جاروبرقی خود را متناسب با محیط کاری خود و نوع زباله و … انتخاب کنید. مواردی که در انتخاب جارو برقی باید به آن دقت کنید شامل نوع محیطی که در آن مشغول کار هستین، جارو برقی چه نوع از زباله را می خواهد جمع کند، ساعاتی که در طول روز ممکن است از جارو برقی استفاده کنید، ظرفیت مخزن جاروبرقی متناسب با حجم زباله باشد، و از همه مهم تر برندی را خریداری کنید که قطعات آن به آسانی پیدا شود.

- جاروبرقی های صنعتی سه موتوره چیست؟

جاروبرقی های صنعتی سه موتوره
یکی از انواع جارو برقی های صنعتی، جاروبرقی های سه موتوره می باشد. موادی که باید هنگام خرید به آنها توجه کرد:
 1. ظرفیت مخزنی که برای تمیزی آلودگی به آن نیاز داریم
 2. نوع برق که بابت فراهم کردن برق جارو برقی به آن نیاز داریم
 3. توانایی جمع کردن مواد سمی و مواد قابل انفجار و …. داشته باشد یا نه 
 4. مارک و برند آن می باشد که همیشه سعی کنید از بهترین و جدید ترین نوع برند و مارک استفاده نمایید

جاروبرقی سه موتوره یا جاروبرقی تجاری؟

 این گروه از جارو برقی ها شامل دو گروه خانگی و نیمه صنعتی می شوند، اغلب از برق تک فاز استفاده کرده و که ظرفیت محفظه ی آن از چند لیتر تا نهایت صد لیتر در مدل های تجاری را در بر می گیرند. موتور این گروه از جارو برقی ها به شکل زغالی و یا کولکتوری قابل عرضه می باشد و به طور پیوسته غالبا بین بازه زمانی  پانزده الی بیست دقیقه توانایی می توان از آن ها استفاده کرد. جنس سطح خارجی این مدل از جارو برقی ها به شکل پلاستیک پلی اورتان و یا استینلس استیل قابل عرضه می باشد .این مدل از مکنده ها غالبا شامل یک لایه پارچه با کاربری فیلتر هستند، که عموما تا حدودی از ورود گرد و خاک به داخل موتور و در انتها حجم پیش گیری می کنند. ولی باید دائما این فیلتر را خارج کرده و به وسیله ی فشار باد آن را پاکیزه کنیم و در دستگاه قرار دهیم.
مکان هایی که معمولا از جاروبرقی سه موتوره استفاده می شود، غالبا از این مدل از جارو برقی ها در مکان های کوچک، مکان های اداری، فضاهای تجاری، رستوران و بیمارستان، تالارها، نمایشگاه ها و… استفاده می کنند.

- جاروبرقی صنعتی کوچک(خانگی) چیست؟

با ساخت جارو برقی های صنعتی، احتیاج و درخواست شهروندان به تولید جارو های صنعتی کوچک تر برای فضا های کوچک بالا رفت و به همین دلیل کارخانه های تولید جارو برقی های صنعتی شروع به ساخت جارو برقی صنعتی در اندازه ی کوچک تر کردند تا جابجایی آن آسان تر باشد. و در هر محیطی قابل استفاده باشد  پس می توان گفت جارو برقی های صنعتی کوچک یکی دیگر از اقسام جارو برقی صنعتی است. جارو برقی های صنعتی کوچک برای محیط های کوچک یا متوسط  مورد استفاده قرار می گیرد. با وجود این که از لحاظ مخزنی اندازه کوچکی دارد  ولی این باعث نمی شود قدرت مکش آن زیاد نباشد. قدرت مکش این جاروبرقی ها به اندازه ی جارو برقی های صنعتی می باشد اما ابعاد این جارو برقی نسبت به جارو برقی های صنعتی کوچک تر است.از این نوع از جارو برقی ها برای مکانهایی که دسترسی به آن ها سخت است نیز استفاده می شود مانند قفسه های کتابخانه که در ارتفاع هستند با این دستگاه به آسانی می توان آن ها را تمیز کرد.
جاروبرقی صنعتی کوچک چیست

جارو برقی های صنعتی کوچک از نظر موتوری به چند دسته بندی تقسیم شده است:

 1. تک موتوره 
 2. دو موتوره
 3. سه موتوره
 4. اتوماتیک

جارو برقی های صنعتی کوچک

مهم ترین ویژگی که در انتخاب جارو برقی های صنعتی کوچک باید به آن توجه کرد:

 1. جاروبرقی وسیله ای است برای تمیز کردن مجموعه به طور مداوم از ان استفاده می کنیم  پس باید جارو برقی با کیفیت را انتخاب کرده زیرا کیفیت جارو برقی باعث عمر طولانی دستگاه می شود.
 2. یکی دیگر از عواملی که در هنگام خرید باید به آن توجه کنید صدای دستگاه است ( صدای کم دستگاه جاروبرقی صنعتی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد )
 3. داشتن لوازم جانبی برای سهولت در استفاده
 4. باز و بسته کردن آسان خرطومی و سری های دستگاه
 5. بلند بودن سیم جارو برقی
 6. لاستیک های روان برای حرکت راحت جارو برقی

 جارو برقی های صنعتی کوچک در چه مکان ها کاربرد دارد:

 • ساختمان های مسکونی و در خانه ها
 • هتل  و مسافرخانه
 • در ادارات و سازمانها
 • در کارگاه ها ی کوچک
 • در کارواش ها
 • در موسسات آموزشی مانند مدارس و دانشگاه ها

جارو برقی های صنعتی کوچک در چه مکان ها کاربرد دارد

- جاروبرقی مرکزی چیست؟

جارو مرکزی یکی از تجهیزات اصلی برای نظافت هر ساختمان است. امروزه در ساختمان ها راهکارهای مختلفی برای کاهش هزینه ها و انرژی مصرفی، مورد استفاده قرار می گیرند. برای افراد زیادی سوال است که سیستم جاروبرقی مرکزی چیست ؟ در پاسخ می توان گفت که این سیستم متشکل از لوله ها، جاروی مرکزی و پریز ها در داخل ساختمان بوده که یکی از راهکارهای کارآمد نظافت در بسیاری از ساختمان ها است. علاوه بر آن پیاده سازی این سیستم در افزایش رفاه و آسایش ساکنین به دلیل کاهش سر و صدا و آلودگی هوا تأثیر به سزایی دارد.
در ادامه پاسخ به سوال سیستم جاروبرقی مرکزی چیست؟ باید گفت که دیگر برای جاروی هر قسمت از ساختمان نیاز به جابه جایی دستگاه ها به صورت جداگانه نبوده و تنها کافی است که لوله خرطومی در محل پریز جاروی مرکزی قرار گیرد. برای این منظور پریز های مکنده در محل های مورد نیاز نصب شده و توسط لوله های توکار گرد، خاک و آشغال ها را به دستگاه مکنده اصلی منتقل می کنند. بنابراین در زمان نیاز می توان در حداقل آلودگی صوتی و محیطی فضای مورد نظر را جاروب کرد.
یک تعریف کلی از این نوع جاروها می‌ توان توضیح داد که جارو مرکزی یک سیستم مکنده استاندارد است که از آن به‌ منظور نظافت ساختمان استفاده می‌ شود. در واقع سیستم این‌ گونه جاروها به‌ گونه‌ ای است که پس از نظافت مکان مورد نظر، زباله‌ های جمع‌ آوری‌ شده را از طریق لوله‌ هایی که در داخل دیوار تعبیه‌ شده است، به فضایی مشخص هدایت می‌ کند.
سیستم جاروبرقی مرکزی چیست

نحوه عملکرد جارو مرکزی ساختمان:

نحوه عملکرد این سیستم به ‌گونه ‌ای است که دستگاه در مکان ‌هایی مانند موتور خانه، پارکینگ، زیرزمین، تراس، پاگرد، کمد دیواری، کابینت و فضایی مشابه نصب‌ شده و با لوله‌ هایی مخصوص به پریزهای مکنده ‌ای که در داخل ساختمان قرار دارند، متصل می‌ شوند. در همین راستا نیز به ‌منظور نظافت همه بخش‌ های خانه می‌ توان تعداد بیشتری از پریزهای مکنده را برای اتصال خرطومی، بر روی دیوارها تعبیه نمود تا فقط توسط جا به‌ جایی خرطومی از یک ورودی به ورودی دیگر، کلیه نقاط پوشش داده شود. طی استفاده از جارو مرکزی کاربر هیچ‌ گونه تماسی با این مخزن نداشته و فقط لازم است یک تا دو بار در سال تخلیه مخزن را توسط افراد متخصص انجام شود. جالب است بدانید که امروزه همگان سیستم به ‌کارگیری جاروبرقی مرکزی را یک روش آسان، بهداشتی و انعطاف‌ پذیر می ‌دانند که با محیط خانه ‌ها و آپارتمان‌ ها سازگاری دارد. در پایان این بخش نیز لازم به ذکر است که جارو مرکزی برای استفاده در خانه ‌های با متراژ ۱۰۰، ۱۵۰، ۲۵۰ و ۵۰۰ متری مناسب بوده و معمولاً جهت سهولت کار کاربران همراه با دستگاه جارو، کیت‌ های نصبی شامل وسایل ضروری خود دستگاه، خرطومی، دسته، کلیه لوازم جانبی، لوله ‌ها و بست ‌ها نیز ارائه می ‌شود. 
نحوه عملکرد جارو مرکزی ساختمان  نحوه عملکرد جارو مرکزی ساختمان

آشنایی با کاربردهای جارو مرکزی ساختمان:

طی یک دیدگاه کلی می‌ توان مطرح کرد که جاروی مرکزی در اماکن مسکونی کوچک و بزرگ، برج‌ ها، هتل ‌ها، محل‌ های عمومی، کارخانه‌ ها، کارواش‌ ها، نمایشگاه‌ ها، سینما ها، بیمارستان‌ ها، پایانه‌ ها، آزمایشگاه ‌ها، درمانگاه‌ ها، دندانپزشکی و دیگر محل ‌ها به کار می ‌رود و سهولت در استفاده و نظافت را برای هر محیطی رقم می ‌زنند.

بهترین مسیر برای نصب سیستم جاروبرقی مرکزی چیست؟

سایز لوله از عوامل بسیار مؤثر در تعیین قیمت جاروی مرکزی می باشد. چرا که متناسب با قابلیت مکش جارو، لوله ها با قطر های ۴۰ ، ۶۰ ، ۶۳ ، ۸۰ و ۱۰۰ میلی متر قابل استفاده هستند. در پاسخ به سوال بهترین مسیر برای نصب سیستم جاروبرقی مرکزی چیست؟ باید گفت که انتخاب کوتاه ترین مسیر، تأثیر به سزایی در افزایش بازدهی سیستم دارد. در این حالت سعی بر آن است تا با انتخاب حداقل فاصله بین پریز و سیستم جاروی مرکزی، مکش حداکثر حاصل شود. انواع مختلف لوله های خرطومی در طول های ۴ ، ۸ ، ۹ ، ۱۲ متر و ... قابل تهیه هستند که قابلیت هماهنگی با سری های مختلف برای کاربردهای متنوع را دارا می باشند.
بهترین مسیر برای نصب سیستم جاروبرقی مرکزی چیست؟

مزایای سیستم جاروبرقی مرکزی:

 • رعایت بهداشت بیشتر
 • نبود گرد و خاک ناشی از عملکرد مکنده در فضای ساختمان، جارو مرکزی دارای عملکرد فوق‌العاده‌ای که قادر است هوای درون خانه را بهبود می‌بخشد. درواقع سیستم‌های جاروی مرکزی گردوغبار را از طریق دیواره‌ها به یک محفظه خارج از فضای داخلی منتقل می‌کنند که همین امر هوای سالم‌تری را در خانه رقم می زند و هوا و محیط درون خانه را پاکیزه نگه می دارند و برای کسانی که بیماری های تنفسی و ریوی دارند مناسب است و حتی از بروز اگزما و انواع آلرژی جلوگیری می کند.
 • نبود سر و صدای عملکرد جاروی مرکزی، جاروبرقی مرکزی کاملاً بی‌صدا بوده و آرامش را در زمان نظافت در خانه ایجاد می‌کند. سیستم‌های جاروی مرکزی نسبت به جاروی سنتی آرام‌ تر هستند و از آنجایی‌ که جارو در جای دیگری از ساختمان همچون گاراژ، زیرزمین و …قرار دارد؛ بنابراین احتمالاً سروصدا عایق‌ بندی می‌ شود.
 • مکش بالای سیستم و قابلیت تنظیم مکش، به همین دلیل برای نظافت و جمع کردن انواع پسماندها و ذرات بسیار کاربردی  و حیاتی است.
 • دسترسی بالا در تمامی فضاهای ساختمان (نظافت خودرو در پارکینگ و حتی پله ها)
 • بازدهی بیشتر در کنار مصرف انرژی کمتر
 • طول عمر بالای سیستم، ازآنجایی‌که در تولید این سیستم از قطعات صنعتی استفاده‌ شده است، این دستگاه از عمر بالایی برخوردار می‌باشد و این امکان وجود دارد که از این دستگاه در مدت‌ زمان طولانی بدون نگرانی از داغ کردن سیم‌ پیچی الکتروموتورها استفاده کرد.
 • عدم مواجه با گرفتگی لوله جاروبرقی
 • قابلیت ارتقاء
 • قیمت مناسب سیستم جارو مرکزی در مقایسه با اجرای سایر تجهیزات متمرکز ساختمانی
 • امکان استفاده همزمان چند نفر از جاروی مرکزی(امکان استفاده از دستگاه در چندین خانه)
 • قدرت جاروهای مرکزی سه تا پنج برابر بیشتر از جاروهای قابل‌ حمل هستند.
 • عدم نیاز به جا به جایی جاروبرقی در خانه، راحتی در استفاده نیز از دیگر مزایای این سیستم‌ های مکنده می‌ باشد چراکه جاروهای مرکزی نیاز به حمل از اتاقی به اتاق دیگر و یا بالا و پایین کردن از پله‌ها ندارد؛ نیازی به جابه جای دستگاه ندارد و از مشکلاتی مانند ضربه و شکستگی که در اثر جابه جایی جارو برقی های معمولی به وجود می آید جلوگیری می کند.
 • همچنین لازم به ذکر است که جاروی مرکزی قابلیت ارائه طیف وسیعی از لوازم جانبی رادارند تا متناسب با موارد استفاده کاربر بهترین و ایده آل ترین شرایط فراهم شود.
 • با استفاده از آن‌ها به کیسه و پاکت‌های زباله نیازی نیست و در کنار آن عدم نیاز به تخلیه مخزن جارو به‌ طور دائمی وجود دارد.
 • نصب جارو مرکزی در ساختمان باعث افزایش قیمت ملک می‌شود و ارزش‌افزوده دارد.
 • بیشتر شدن تعداد پریزهای بر روی دیوار

 

مزایای سیستم جاروبرقی مرکزی  مزایای سیستم جاروبرقی مرکزی

ریزهای هوشمند جاروبرقی مرکزی چیست؟

باید بدانید که با پیشرفت تکنولوژی جوانب و اجزای مختلف این سیستم‌ها تغییر کرده و امروزه شاهد انواع هوشمندی از تجهیزات جارو مرکزی ساختمان می‌باشیم. با توجه به همین مسئله نیز پریز هوشمند تکنولوژی جدیدی است که جهت استفاده راحت از این سیستم‌ها طراحی ‌شده است. این پریز دارای سه چراغ LED می‌ باشد که دارای سه وضعیت می ‌باشد:
سبز: استفاده آسان با بهترین قدرت مکش
زرد: استفاده هم‌ زمان با واحدهای دیگر (مکش متوسط)
قرمز: غیر قابل استفاده (استفاده واحدهای دیگر) (مکش ضعیف)

- جاروبرقی صنعتی دائم کارچیست؟

دستگاه جاروبرقی دائم کار یکی از انواع مکنده صنعتی است که با برخورداری از پمپ های قدرتمند و موتور با عملکرد پیوسته قادر به جمع آوری بی وقفه آلودگی ها می باشد. جاروبرقی دائم کار صنعتی یا مکنده ی دائم کار صنعتی جزو تجهیزات نظافت صنعتی به حساب می‌آید که کاربرد گسترده ای در صنایع داشته و بهترین گزینه برای انجام امور نظافتی سنگین صنعتی و جمع آوری ذرات گرد و غبار است. سرعت مکش و قدرت مکش دو فاکتور و مولفه مهم و اساسی در جاروبرقی صنعتی می باشند، افزایش سرعت مکش موجب افزایش سرعت انجام کار و افزایش قدرت مکش باعث افزایش توانایی دستگاه در مکش مواد با چگالی بالا خواهد شد.
مکنده دائم کار به واسطه استفاده از موتور‌های توربینی، در مقایسه با جاروبرقی های تجاری و نیمه صنعتی، توانایی و قدرت بالاتری در نظافت دارند، علاوه‌ بر این، جاروبرقی صنعتی به دلیل اینکه به موتورهای توربینی مجهز است، توانایی کار به طور مداوم و پیوسته دارد و می‌تواند مدت زمان طولانی روشن باشد. استفاده از پمپ های ساید چنل در دستگاه های جاروبرقی دائم کار صنعتی موجب افزایش قدرت مکش در این دستگاه ها شده است.
جاروبرقی دائم کار

کاربرد جاروبرقی دائم کار صنعتی:

جاروی دائم کار صنعتی برای مکان‌های بزرگ و کارخانجات و کارگاه‌های با وسعت خیلی بالا مناسب و مورد استفاده قرار می‌گیرد مانند:
 • انواع گرد و خاک
 • ماسه
 • تراشه های تیز
 • ذرات پودری
 • ضایعات پلاستیک و شیشه
 • مواد چرب و روغنی 
 • براده چوب 

با این دستگاه کشیده می‌شوند. بنابراین در مکان‌هایی که شرایط کاری سختی دارند، استفاده می‌شود. از جمله این مکان‌ها کارخانجات سیمان است. برای مکش مواد پودری سیمان و جلوگیری از خشک شدن مواد سیمانی می‌بایست از جارو یا مکنده ایی که بصورت دائم کاربرد دارد، استفاده شود. از این رو مکنده ی دائم کار صنعتی گزینه مناسبی می باشد. مکنده صنعتی دائم کار در صنایع چوب نیز برای جمع آوری گرد و غبار و ذرات از روی دستگاه‌ها بسیار کاربرد دارد.

بخش های مختلف جاروبرقی دائم کار:

جاروبرقی دائم کار یا مکنده مداوم کار برای عملکرد 24 ساعته و 7 روز هفته به صورت پیوسته و بی وقفه از موتور های توربینی بهره می برد. استفاده از این موتور ها مزیت های دیگری از جمله کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری و کاهش سطح صدای دستگاه را به همراه دارد چرا که موتورهای توربینی به کار رفته در جاروبرقی صنعتی دائم کار نیازی به تعمیر و نگه داری ندارد و هزینه ها به تعویض و یا تعمیر قطعات مصرفی مانند نازل ها، خرطومی و مانند آن محدود می شود. موتور توربینی از القای الکترو مغناطیسی برای انتقال نیرو بهره می برد و فاقد زغال است. در نتیجه این موتور ها در مقایسه با موتور کلکتوری در دیگر جاروبرقی ها، دارای توان و سرعت کاری بالاتر و استهلاک بسیار پایین هستند. پمپ مکش بخش مهم دیگر جاروی مداوم کار می باشد.
پمپ این رده از دستگاه های جارو برقی صنعتی اغلب از نوع ساید چنل و دارای توانایی بالایی در ایجاد خلا هستند. با توجه به لزوم استفاده دائم از این دستگاه ها در محیط های صنعتی سنگین، بدنه آن ها از فولاد مستحکم ساخته شده و کیفیت بالایی دارد. سیستم فیلتراسیون قدرتمند ویژگی دیگر این مکنده ها است که مانع از انتشار ذرات آلاینده به محیط می شود. در این مکنده ها به علت عملکرد بی وقفه دستگاه در جمع آوری ذرات، امکان گرفتگی فیلتر در بازه های زمانی کم وجود دارد. به همین دلیل یک سیستم یکپارچه نظافت فیلتر برای این دستگاه ها تعبیه شده تا فیلتر به طور منظم نظافت شود. در نتیجه قدرت مکش جاروبرقی صنعتی دائم کار ثابت مانده و عملکرد دستگاه بهینه می ماند. سیستم نظافت فیلتر این مکنده ها با کمپرسور هوا انجام می گیرد.
بخش های مختلف جاروبرقی دائم کار

اهمیت لوله های خرطومی در دستگاه مکنده صنعتی:

می توان گفت که مهم ترین قسمت در کاربری آسان تر مکنده های صنعتی لوله خرطومی دستگاه است. این بخش از مکنده در همه مدل های آن وجود دارد و در ارائه یک نظافت بهتر کارایی بالایی دارد.
چرا که با استفاده از یک لوله خرطومی مناسب برای مکنده می توان قابلیت و قدرت نظافتی دستگاه را در نظافت قسمت هایی که غیر قابل دسترس هستند را بیشتر کرد.
جنس لوله خرطومی در مکنده ها بسیار مهم است چرا که به دلیل عبور پرشتاب زباله ها از داخل لوله به قسمت مخزن زباله دستگاه اگر جنس لوله خرطومی خوب نباشد ممکن است که سریع دچار آسیب شود و امکان استفاده از آن را غیر ممکن کرد. شرکت البرز پلاست مفتخر به تولید انواع لوله خرطومی برای انواع جاروبرقی ها با بهترین کیفیت و در سایزهای مختلف می باشد.
اهمیت لوله های خرطومی در دستگاه مکنده صنعتی

مزایای جاروبرقی دائم کار صنعتی:

دلایل اصلی استفاده از دستگاه مکنده دائم کاردر محیط های سخت کار صنعتی عبارتند از:
 • توان بالا در انجام کارهای سخت و مکش مواد با چگالی بالاتر؛ دستگاه جاروبرقی صنعتی دائم کار برای محیط های صنعتی و شرایط سخت طراحی شده است. بهترین انتخاب برای نظافت های به اصطلاح سنگین و مکش حجم بالای مواد مکنده صنعتی دائم کار می باشد. اگر نیاز به مکش مواد با چگالی بالا و نیاز به طول خرطومی بیشتر بود می بایست Water lift بالاتری داشته باشیم.(Water lift را با میلیمتر آب می سنجند)
 • سرعت بالا در مکش مواد؛ مهمترین فاکتور در مکنده صنعتی دائم کار قدرت مکش و سرعت مکش می باشد. به طور کل توان و قدرت مکش دستگاه جاروبرقی دائم کار بسیار بالاتر از سایر جاروبرقی صنعتی می باشد.
 • توان بالا در کارکردن طی مدت زمان طولانی
 • استفاده از اجزای تشکیل دهنده با استحکام
 • عدم افت فشار محسوس در طی مدت زمان های طولانی
 • مجهز بودن به قطر شیلنگ و ظرفیت مخزن بیشتر در کارهای سنگین
 • استفاده از سیستم فیلتراسیون با مش بندی بالا و استفاده از سیستم فیلتراسیون تایموت دار (با کمپرسور باد)؛ فیلتر دستگاه جاروبرقی صنعتی دائم کار بسیار کاراتر از فیلتر سایر دستگاه های جاروبرقی صنعتی می باشد. سطح مقطع فیلتر جاروبرقی صنعتی دائم کار به نسبت سایر دستگاه های جاروبرقی وسیعتر می باشد.
 • اصطحلاک کمتر طی مدت زمان طولانی
 • حمل و نقل آسان با استفاده از چرخ های بزرگ و ضد سایش؛ دستگاه جاروبرقی صنعتی دائم کار دارای چرخ های بزرگ برای انتقال راحت و کار در شرایط سخت تعبیه شده است.
 • نوع الکترو موتور دستگاه جاروبرقی صنعتی دائم کار سه فاز با توان های مصرفی متفاوت می باشد.
 • نوع پمپ دستگاه های جاروبرقی صنعتی دائم کار از نوع ساید چنل یا روت پمپ می باشد.
 • اگر زمان مکش مواد مهم می باشد باید دستگاه مکنده صنعتی انتخاب شود که air flow بیشتری دارد. (Air flow  را با مترمکعب در ساعت می سنجند. به حجم هوای مکیده شده در یک بازه زمانی ایر فلو گویند)
 • انواع سری و نازل مخصوص مکش برای مکش انواع مواد در محیط های مختلف بر روی مکنده دائم کار وجود دارد.

همه این دلایل می توانند دلیل درستی در استفاده از مکنده دائم کار در کارهای سخت صنعتی باشد.

محیط های کاربری و استفاده از مکنده دائم کار:

یکی از محیط هایی که مکنده صنعتی می تواند با کیفیت و قدرت بالا ایفای نقش نماید صنایع ذوب فولاد می باشد، مکنده دائم کار با قدرت های بالا می تواند در سالن های نورد، در مکش پوسته های اکسید شده فلزات، پودر آهک و دیگر آلودگی های موجود در سطح زمین و سازه ها به مبحث نظافت صنعتی کمک نماید. معمولا در سالن های نورد گرم، ریخته گری، تولید شمش، احیا از جاروبرقی هایی با توان بالا و ظرفیت مخزن بزرگ استفاده می نمایند. در کنار استفاده از جاروبرقی دائم کار، می توانیم جهت بالا بردن سرعت نظافت صنعتی در سطح زمین از دستگاه سوییپر صنعتی نیز استفاده نماییم، در واقع سوییپر صنعتی با موتور دیزلی دارای سرعت نظافت بیشتر نسبت به جاروبرقی دائم کار است، اما بایستی اذعان نمود که با استفاده از جاروبرقی دائم کار می توانیم آلودگی ها را در ارتفاعات با افزایش طول شیلنگ دستگاه (با توجه به استفاده از سوله هایی با ارتفاع بیش از 30 متر در سالن های نورد صنایع فولاد) مورد مکش قرار دهیم، این در حالی است که ما با استفاده از دستگاه جاروب صنعتی (سوییپر دیزلی) صرفا می توانیم سطح زمین را مورد جاروب قرار دهیم. مورد برتری دوم اینکه اصطحلاک یک عدد مکنده دائم کار به مرور زمان به مراتب از یک عدد سوییپر صنعتی با موتور دیزلی کمتر است. از دیگر محیط های کاربری استفاده از جاروبرقی دائم کار عبارتست از:
الف- کارخانجات تولید سیمان: سیمان دارای دانسیته بالا می باشد، در نتیجه در مکش این پودر سنگین بهتر است از:
 1. مکنده دائم کار با قدرت بالا استفاده نماییم و همچنین با توجه به ماهیت پودری بودن سیمان بهتر است در سیستم فیلتراسیون از سیستم کمپرسور در تکاندن لحظه ای فیلتر استفاده نماییم.
 2. بهتر است از مکنده دائم کار با مخزن بزرگ استفاده نماییم.
 3. با توجه به ماهیت ساختمان های تولید در صنعت سیمان سازی بهتر است از مکنده دائم کار با مجهز بودن به متراژ شیلنگ بالا استفاده نماییم.

شایان ذکر است که استفاده از مکنده صنعتی دائم کار در صنعت سیمان از جهات مختلف دارای سود و منفعت بالاست چونکه:

 1. دستگاه جاروبرقی توربینی قرار است سیمان را مکش نماید و در نهایت مواد مکش شده به چرخه تولید بازگردانده می شوند.
 2. مکنده موتور دائم کار با کاهش میزان سیمان پراکنده در سطح زمین، مانع از پراکنده شدن سیمان در فضا و آسیب زدن به سلامت افراد و چرخه اکولوژیک اطراف کارخانه می شود.

ب- جاروبرقی توربینی در صنایع پالایشگاهی و کارخانجات پتروشیمی: استفاده جاروبرقی صنعتی در پالایشگاه ها و کارخانجات پتروشیمی یکی از نیازهای تعریف شده هر واحد خدمات عمومی و شهرداری صنعتی هر کارخانه پتروشیمی و پالایشگاه می باشد. نظافت انبارها، سالن تولید (سالن بسته بندی و تولید گرانول) و غیره.

محیط های کاربری و استفاده از مکنده دائم کار
پ- استفاده از مکنده دائم کار در صنایع دارویی: استفاده از جاروبرقی دائم کار در هر خط بلیستینگ و یا سورتینگ کارخانه داروسازی می تواند جزء نیازهای اصلی و حیاتی کارخانه تعریف شود. در این صنعت استفاده از جاروبرقی دائم کار علاوه بر مبحث نظافت صنعتی در مقوله کیفیت محصول نیز می تواند پر اثر باشد.
ت- استفاده از مکنده دائم کار در صنایع تولید چوب و نئوپان
ج- استفاده از جاروبرقی صنعتی در صنایع نظامی و هسته ای
چ- استفاده از مکنده توربینی در سالن تولید کارخانجات تولید پودرهای شستشو: هر خط تولید می تواند به یک دستگاه مکنده توربینی در مکش مواد پودری بهداشتی تجهیز گردد.
محیط های کاربری و استفاده از مکنده دائم کار:
ه- استفاده از مکنده دائم کار در کارخانجات تولید شیشه فلوت: استفاده از جاروبرقی دائم کار در این صنعت نیز می تواند علاوه بر مبحث نظافت صنعتی در بالا بردن کیفیت محصول نهایی تاثیر داشته باشد. به عنوان مثال با استفاده از مکنده دائم کار می توانیم پودرهایی که در اثر فرایند تولید و فعالیت بلوئرهای قوی این صنعت به سطوح مختلف می نشیند را مورد مکش قرار دهد و مانع از پراکنش مجدد این مواد پودری ناخالص بر روی محصول نهایی و در نتیجه مات و کدر شدن محصول نهایی شود.

- جاروبرقی صنعتی کوله ای چیست؟

در محیط هایی که جابجایی و انتقال جارو برقی از محیطی به محیط دیگر سخت صورت می پذیرد پیشنهاد ما استفاده از جاروبرقی صنعتی کوله پشتی دار می باشد. به این معنی می باشد که شما جاروبرقی را مانند کوله پشتی از دوش خود آویزان نموده و همزمان مورد استفاده قرار می دهید. بدون اینکه سنگینی وزن جاروبرقی بر دوش و شانه شما خستگی وارد نماید. این جاروبرقی دارای موتور صنعتی می باشد که شما می توانید در محیط های صنعتی از این محصول استفاده نمائید.
جاروبرقی کوله ای چیست  جاروبرقی کوله ای  

ویژگی های جاروبرقی کوله ای:

 • وزن سبک: این جارو برقی کوله پشتی وزنی بسیار مناسب نسبت به عملکرد صنعتی را داراست. وزن این جاروبرقی صنعتی 5 کیلوگرم می باشد که در زمان استفاده طولانی مدت نیز، خستگی و آسیبی بر شما وارد نخواهد کرد.
 • کیسه و فیلتر: کیسه و فیلتر طراحی شده بر روی این جارو برقی بصورت دائم می باشد. یعنی شما پس از استفاده در یک مدت زمان مشخص دیگر نیاز به تعویض کیسه و فیلتر را نداری، فقط کافیست کیسه و فیلتر مورد نظر را شست و شو داده و دوباره مورد استفاده خود قرار دهید.
 • موتور صنعتی: موتور طراحی شده بر روی این جارو برقی کوله پشتی دار از نوع صنعتی می باشد. قدرت موتور این جاروبرقی 1200 وات و دو پروانه می باشد. 
 • نوع مکش: مکش این جارو برقی صنعتی خاک می باشد. 
 • حجم مخزن: این جارو برقی کوله پشتی دارای مخزن 5 لیتری خاک می باشد که کارایی بسیار بالایی را محیط های اداری، هتلها، سالنهای آمفی تئاتر، سینماها و … را دارد.

از دیگر ویژگی هایی جارو برقی کوله پشتی دار می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • قابلیت قرار دادن چرخ و حرکت جارو برقی بر روی زمین
 • طراحی قلاب برای قرارگیری سیم برق
 • دمنده قوی
 • جابجایی بسیار آسان با توجه به کوله پشتی نرم محصول

ویژگی های جاروبرقی کوله ای

موارد استفاده از جارو برقی کوله پشتی:

 • سینما
 • هتل
 • سالن های آمفی تئاتر
 • کتابخانه
 • فروشگاه ها
 • ادارات
 • منازل
 • انبارهای بزرگ
 • راه پله های ساختمان
 • و ….

موارد استفاده از جارو برقی کوله پشتی  موارد استفاده از جارو برقی کوله پشتی.

لینک کوتاه شده محتوی: https://alborz-plast.ir/node/3589

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

 • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
 • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

 • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
 • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
7 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.